Tuesday, September 21, 2010

Meenutame suve ....

Minu suvi

Minu suvi möödus kiiresti ja lõbusalt ja oli mega lahe.
Ma käisin kolm korda Saaremaal ja ühe korra Vembu-Tembumaal.  Vembu-Tembumaal oli kõige lahedam, seal sai ujuda ja mängida. Mul käis seal kaasas ka sõber, ta nimi on Mattias.
Käisime ka loomaaias. Saaremaal ristiti mind kirikus koos õe ja vennaga.
Tegin suvel palju tööd ja ujusin nii palju, sest oli nii soe vesi ja ma käisin enda klassi- kaaslasega Pirita rannas ujumas.
Mul juhtus suvel üks õnnetus. Ma kukkusin tõukerattaga ning mulle tehti seitse õmblust põlvele ja mul läks ka 4 cm suurune pind rindu, see ei olnud üldse valus.
See oli minu elus kõige soojem suvi. Oleks ilmad iga päev sellised,  siis oleks ma nii rõõmus, et hüppaks Marsile välja.

Kokkuvõttes möödus suvi kiirelt ja tegusalt.

Richard Liibek                                     3.klass                                                20.09.2010.a.
Minu suvi hakkas väga huvitavalt. Nimelt, teatas vanaema mai lõpus, et tal on kange isu Egiptusesse minna.
Kuna ta üksi ei tahtnud minna, siis läksin mina ka koos issiga kaasa. Seekord läksime Vilniusest.
Sõitsime autoga läbi Riia Vilniusesse, kokku ligi 600km. Lend kestis kokku 4,5tundi.
Egiptuses olime terve nädala ja seal oli nii lahe.  Käisime issiga kaks korda snorgeldamas.
See tähendab, et viiakse sind kaatriga merele, paned lestad jalga, maski pähe ja toru suhu, et saaksid hingata ja
lähed ujud Punases meres, vaatad koralle ja igasuguseid huvitavaid kalu. Mulle väga meeldis papagoikala.
Üks kala oli väga õudne, suur uss ja elas korallide sees koopas. Delfiine nägime ka.
Merevesi on kohutavalt soolane.  Aeg mõõdus väga ruttu, päevitades, basseinis ja meres ujudes ja varsti pidimegi
tagasi tulema. Eestis oli ka väga ilus ja soe suvi sellel aastal. Käisime palju ujumas nii meres, kui ka meie kodu lähedal
karjääris. Käisin palju vanaema ja vanaisa juures Muugal. Aitasin emal ja isal koduseid tõid teha, lugesin raamatut, mängisin arvutis.
Suve lõpus käisime vanaisa ja issiga Väinjärvel kalal. Ööbisin esimest korda telgis ja mulle väga meeldis.
Mina püüdsin väikeseid kalu elussöödaks, et issi ja vanaisa saaks suuri kalu püüda. Kõige suurem kala kelle kätte sain kaalus 1.5kg
ja see kala oli latikas. Mul oli väga tore suvi ja ootan põnevusega juba järgmist suve.

Martin-Matthias Kruus   3.klass


Suvel käisin ma Kaberneeme rannas, kus me olime koos sõpradega.
Seal me ujusime, mängisime palli, grillisime ja jooksime. Ööseks jäime ka sinna, õhtul istusime lõkke ääres mängisime „Aliast“  ja magama läksime telki. Me käisime ka sugulastel külas, kus me vaatasime lahedaid filme. Ma käisin ka Tallinnas, kus sõin burgerit ja igasuguseid muid maitsvaid toite. Minu suvi oli nii tore, kuna sai hullata mereääres kus lükkasime üksteist hooga vette. Ilusate ilmadega saime sõpradega ka telkida  metsas puude all ja ujusime mu basseinis  lausa mitmeid  tunde, kuna ilmad olid nii soojad. Õues oli nii tore olla,kuna kogu suve jooksul olid nii soojad ilmad ,et ma sain koos sõpradega  hästi kaua õues aega veeta.

Erik  3.klassMinu suvi möödus väga hästi. Mulle meeldis
 see suvi, oleks hea kui see suvi korduks veel.
Ma käisin suvel Kohila vanaema juures ja tädi juures ka.
Käisin Tallinnas kinos, Pahkla karjääris ja Kohilas ujumas.
 Mu isal juhtus õnnetus, tal pandi käsi kipsi. Üldiselt oli suvi mõnus,
palju päikest oli ja sai palju ujumas käidud.

Kaur  3.klassMinu suvi möödus kenasti. Käisin Vembu-Tembumaal. Ma sain seal ujuda. Lasin veel suurest veemäest alla. Aga minuga juhtus seal õnnetus ka. Ma kukkusin Tarzani-rajalt alla. Läksin arsti juurde, õnneks jäi käeluu terveks. Ülejäänud aja veetsin käsi sidemes. Õnneks paranes see kiiresti. See suvi möödus hästi. Ootan rõõmuga järgmist.

Marleen  2.klass


Minu suvi möödus lahedasti. Ma käisin Tallinnas isa juures. Me käisime rannas. Ma nägin palju laevu, rohkem lähedalt kui kaugelt. Me korjasime palju merikarpe. Ühed olid kollased ja teised roosad. See oli põnev. Me nägime luikesid. Nad olid väga ilusad valged. Siis me olime õhtuni väljas ja jõudsime kella kaheteistkümneks kodus. Isa tegi meile siis voodid ära. Järgmisel hommikul läksime isaga šoppama. Me ostsime terve kasti kiirnuudleid. Ma nii ootan järgmist suve, et saaksin jälle Tallinnase minna.

Birgita 2.klass


Minu suvi oli mega lahe. Ma käisin Soomes ja nägin isa. Ma polnud oma isa kaua näinud ja me käisime lõbustuspargis. Mul oli nii lõbus, me käisime terve lõbustuspargi läbi. Siis me läksime mökki. See on soome keeles suvila. Ja seal mökis oli järv. Ma ujusin kogu aeg igal hommikul ja olin rõõmus. See oli kõige lahedam aeg.

Karin 2.klass


Minu suvi oli vahest igav, vahest lõbus. Sai käia veetünnis sulistamas ja Sopi järves ujumas koos koer Rexiga. Ma käisin loomaaias koos
 emaga ja isaga kui õde oli Venemaal. Ma käisin Vembu – Tembumaal terve  perega. Ma siis ma käisin siis veel sõprade juures rattaga. Ja käisin nendega Valtus ujumas. Ma käisin perega suvel kaks korda Valtus ujumas. Suvel kolis üks mu sõbranna tagasi oma vanasse majja . Siis hakkasin mängima tema ja kolme poisiga. Mulle jäi ilusti meelde Raplas toimunud kontsert „Disko pole oluline, punk on põhiline”. Minu suvi oli tore ja hästi palav!!!


Katrin  3.klass


Minu suvi möödus ilusti. Sain isaga palju ujumas käia. Tegin liivalosse, parvetasin ja üldse oli hästi lõbus. Ükskord läksime ema ja isaga metsmaasikaid korjama. Saime hästi palju maasikaid ning leidsime ka väga suure tõugu, kes oli nii ilus ja meeldis meile kõigile. Käisime külas vanaemadel, nii Tartus kui Jõhvis. Augustis olin ma jalgpallilaagris, kus mängisime palju jälgpalli ning ükskord käisime Tallinnas päris jalgpalli vaatamas, kus Eesti mängis Fääri Saartega. Eesti võitis! Jäin oma suvega väga rahule.

Gabriel  3.klass


Minu suvi möödus lahedalt. Läksin Eestist Lätisse, siis Leedusse ja Leedus läksime praamile. Siis jõudsime saarele ja saarelt sõitsime Lätti. Lätis käisime jälle Riias. Me käisime Lidos. See on Läti lõbustuspark.Vahva suvi oli.

Andre   2.klass


Mina sõitsin suvel jalgrattaga, aga kukkusin ja tegin oma paremale puusale puusale haiget ja hakkasin nutma. Veel mängisin ma liivakastis ja jooksin, kui sain. Veel käisin ma loomaaias ja nägin lumeleoparti. See on mina lemmikloom. Minu suvi möödus kiiresti

Indrek   2.klass


Minu suvi oli põnev. Ma käisin Soomes veepargis. Seal olid lained ja mõnusad mullivannid. ja ka lastebasseinid. Kui me ära läksime, ostsin omale 2eurose ploki. Ma käisin mökkis ka. Püüdsin palju kala ja sõin hästi palju. Mu suvi oli äge.

Eliise-Johanna  2.klass ja      Peeter, Ege, Ron.Joonatan ja Astor. Viimane on koer.


Mina käisin proovimas nastiku oma käe peale panemist. See nastik ei olnud üldse õudne. Ta oli kollane ja täpiline ja ta roomas minu käe peal.  Ma alguses kartsin, aga enam ei karda.Siis me käisime vesiratasega sõitmas. Seal oli otsas liumägi, aga siis oli müra ja välk.

Connor    2.klass

Monday, September 20, 2010

Õppekäik RMK Varbla looduskeskusesse

Aeg: 21.sept Kell 8.10-16.00

Programmi käigus käime metsas, kus õpime tundma erinevate seente ja marjade tunnuseid
ning vahet tegema kärbseseenel, puravikul ja riisikal.Samuti vaatame ja võrdleme erinevaid metsamarju. Metsaretk toimub koos juhendajaga. Tegevusteks töölehtede täitmine ja ülesannete lahendamine metsarajal.
Selga pane ilmale vastav riietus, jook ja võib ka veidi toitu kaasa võtta. Koolist saab kaasa viinerit, leiba ja saiakese.

Sunday, September 19, 2010

3.klass kirjutab uudist

Kolmandal klassil oli eesti keele tunnis ülesandeks kirjutada uudis. Tegime seda klassis koos, sest meile kõigile meenus eelmisest päevast põneva sündmusena rästiku ilmumine meie lasteaia ukse taha. Nii lähedalt polnud rästikut paljud lapsed varem näinud. Tema sikid-sakid olid seljal selgesti nähtavad.  Küllap oli rästik ise ka ehmunud teda ümbritsevast kärarikkast lastesummast, sest vaatas, pea ärevalt püsti, uudistajate poole. Õpetaja Liis kutsus Päästeameti. Need mehed toimetasid roomaja osavalt võrgu abil metsa.

Esimesed koolinädalad möödas

Alanud kooliaasta tõi uut kaasa nii 2. kui ka 3. klassi õpilastele. Põhiaineid õpetan ikka mina, aga teise klassi lapsed õpivad koos 1.klassi lastega muusikatundides, kunstiõpetuses, kehalises kasvatuses ja loodusõpetuses. Selle teate võtsid teisendikud rõõmukisaga vastu, sest essaklassi lapsi teadsid nad juba lasteaiapäevilt. Kolmandikud seevastu on liittundidest sel aastal rohkem pääsenud. Kehaline kasvatus on neil koos neljanda klassiga. Kunstitunnis on õpetaja sel aastal ainult nende päralt. PPR-s saab  ka sel aastal olla esmaspäevast neljapäevani.

Kuum suvi ja sellele järgnenud jahedamad sügisilmad tõid kaasa haigustelaine. Teises klassis oli ühel päeval kohal ainult kolm last, viis olid kodus haiged. Kolmas klass on vapramalt köhale-nohule vastu hakanud. Esinenud on ainult üksikuid puudumisi.

Et teadmiste tagaajamise juures vaim ikka virge püsiks, ei tohi liikumist unustada. Seda tuletas meelde orienteerumispäev, mis toimus reedel. Erinevate klasside õpilastest moodustatud võistkonnad läbisid kontrollpunkte, kus tuli täita mõni lihtne ülesanne. Oluline oli, et võistkond liiguks koos ja abistaks oma kõige nooremaid liikmeid. Nii ka oli.